NA PRZEDSZKOLNYM PODWÓRKU

Posted: 24 kwietnia 2011 by Przedszkole nr 48 in WYDARZENIA
Tagi: , , ,

W tak piękną wiosenną pogodę żaden przedszkolak nie chowa się w przedszkolnych murach. Kto tylko może wybiega na podwórko, tym chętniej, że pojawiło się na nim wiele nowych urządzeń do zabawy i nowy piasek w piaskownicy… Na naszym placu zabaw piaskownic mamy pod dostatkiem, do tego huśtawki, sprężynowe bujaki, karuzela, podest ze zjeżdżalniami, pociąg do zabawy i  świeżo odmalowane ławki… Jest gdzie poszaleć… A wyobraźnia dziecięca na świeżym powietrzu nie zna granic…

Click to play this Smilebox scrapbook
Create your own scrapbook - Powered by Smilebox
This scrapbook design made with Smilebox

Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że wyposażenie przedszkolnego ogrodu jest efektem współpracy z Radą Osiedla Kotarbińskiego i jej starań o wsparcie Przedszkola w ramach dwóch edycji konkursu „Inicjatywy Rad Dzielnic i Osiedli w Zabrzu„. Dofinansowanie przyznane na ten cel przez Miasto Zabrze wyniosło łącznie 64 tysiące złotych! Więcej o projekcie można przeczytać w artykule poniżej oraz na stronie Rady Osiedla.


W sposób szczególny chcemy podziękować panu Wojciechowi Niezgodzie, Przewodniczącemu Zarządu Osiedla, który jest inicjatorem wzbogacenia naszego przedszkolnego ogrodu o tak nowoczesne przyrządy do zabaw dla dzieci!

PRZEDSZKOLAKI DZIĘKUJĄ ZA NOWY PLAC ZABAW. WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO JEGO POWSTANIA PRZESYŁAJĄ MILIONY BUZIAKÓW!

Komentarze
 1. mama przedszkolaka pisze:

  I cóż dzieciom z tak pięknego placu zabaw jak i tak ciągle (pomimo pięknej pogody) przesiadują w przedszkolnych murach 😦 i nie mogą się cieszyć nowymi nabytkami przedszkolnego placu zabaw. Zostawiam to bez komentarza i pytam dlaczego tak jest ?
  Pozdrawiam

 2. mama malucha pisze:

  Nie wiem, to chyba zależy od grupy.
  Mój synek raczej często korzysta z podwórka, bo chętnie o tym opowiada. Najchętniej o piaskownicy, bo na niektóre sprzęty są za małe te dzieci i na pewno nie korzysta na przykład z huśtawki.
  Ja się cieszę że tam jest świeży piasek, bo na naszym osiedlu to pożal się boże z jakością piasku na otwartych placach zabaw. Tak w ogóle to może trzeba zapytać o te wychodzenie na dwór nauczycielkę?

  • Zgadzam się z mamą malucha. Może warto powiedzieć nauczycielowi o swoich spostrzeżeniach, na pewno się nie obrazi:) Jeśli faktycznie mało korzysta z podwórka, jest spora szansa, że to zmieni. Możliwe też, że wrażenie mamy przedszkolaka jest odmienne od faktycznej sytuacji.
   Każdy komentarz zmienia coś w naszej przedszkolnej rzeczywistości, więc za te negatywne uwagi też dziękujemy.
   Pozdrawiam.
   PS. Piasek jest świeży na pewno.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s