DZIECIĘCE ESKAPADY

Czesław Miłosz for People!

W dniach 9 i 23 marca grupa sześciolatków brała udział w warsztatach plastyczno-literackich w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.
Projekt Biblioteki Śląskiej, pod nazwą „Czesław Miłosz for People!„, ma na celu promowanie i prezentację twórczości Czesława Miłosza, kształtowanie wrażliwości literackich czytelników w rożnym wieku oraz przygotowanie do odbioru utworów poetyckich.
Przed rozpoczęciem warsztatów dzieci oglądały wystawę literacką poświęconą Marii Konopnickiej i artystyczne fotografie. Zajęcia właściwe inspirowane były wybranymi utworami poetyckimi Czesława Miłosza zgromadzonymi w „Wypisach z ksiąg użytecznych”. Na ich podstawie dzieci tworzyły prace plastyczne,  rozwiązywały związane z nimi zagadki…
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wyjątkowych bibliotecznych zajęć:

Warto zaznaczyć, że efekty warsztatów całego projektu – prace plastyczne i literackie- będą zaprezentowane w przyszłości w formie multimedialnej na gmachu Biblioteki Śląskiej.

************************************

W dniach 15-17 marca grupy starszaków gościły w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu. Mieliśmy bowiem przyjemność uczestniczyć (w charakterze widowni) w Festiwalu Małych Form Teatralnych odbywającym się w owych dniach w szkole. Obejrzeliśmy wyjątkowo barwne i pouczające przedstawienie  pt. „Jestem królem swoich własnych pazurów” wyreżyserowane na podstawie opowiadania Bruno Ferrero.
Dzieci oglądały  spektakl zachwycone strojami i treścią historii, wyciągając z niej morał dla samych siebie.
A kto wie, idąc tropem bezpośrednim tej opowieści, może i one staną się królami i królowymi swoich własnych pazurów (dotyczy wszystkich obgryzających, ha ha)…

Niezwykle ciekawei i angażujące były dla naszych wychowanków także warsztaty teatralne poprowadzone prze znauczycieli szkolnych. Serdecznie, w imieniu dzieciaków, za nie dziękujemy!

Do zobaczenia za rok!

************************************************

W ramach projektu eTwinning pt. „musEUms„, realizowanego wraz z placówką z Southwater w Anglii, dzieci z grupy III odwiedziły w ostatnim czasie Muzeum Górnictwa Weglowego oraz Muzeum Miejskie z siedzibą w Galerii Cafe Silesia.
Podczas lekcji muzealnych dzieci zapoznają się z historią i legendami naszego miasta, tradycjami kultywowanymi na terenach Górnego Sląska oraz tematyką górnictwa.

Zapraszamy do odwiedzania bloga naszego projektu, na którym umieszczamy relacje z naszych bieżących aktywności.
Są tam także dostepne prezentacje z wizyt dzieci w Muzeum Górnictwa Węglowego z dnia 8 grudnia  oraz w Cafe Silesia z dnia 17 grudnia 2010.
Link do strony „musEUms„, link do prezentacji lekcji muzealnych.

**********************************

We wrześniu 2010 roku dzieci z grup III, VI i XII wyjechały na wycieczkę do DINOPARKU w Rybniku.

Zadziwiające jest, że nazwy gatunków zgromadzonych tam dinozaurów w większości są im znane! Apatozaury,  triceratopsy, pterozaury, kompsognaty czy barionyksy, uffff… Dzieci z otwartymi buziami słuchały opowieści o ich zwyczajach, a z częściowo zatkanymi uszami „słuchały” ich odgłosów.

Zobaczcie, jak nam było wesoło:

Click to play this Smilebox scrapbook
Create your own scrapbook - Powered by Smilebox
This digital scrapbook made with Smilebox

Osoby zainteresowane atrakcjami DinoParku zapraszamy na stronę http://www.parkjurajski.net/.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s